• İslam-Alevi İnanç Toplumu (IAGÖ) ve ilgili organlarına!

  İslam-Alevi İnanç Toplumu (IAGÖ) ve ilgili organlarına!

 • Ortak güç oluşturmayı çok önemsiyoruz!

  Ortak güç oluşturmayı çok önemsiyoruz!

 • Reina katliamını nefretle kınıyoruz!

  Reina katliamını nefretle kınıyoruz!

 • Hızır hepimizin yar ve yoldaşı olsun!

  Hızır hepimizin yar ve yoldaşı olsun!

 • Alevi Medyası susturulmaya çalışılıyor!

  Alevi Medyası susturulmaya çalışılıyor!

Benim Oy'um, HAYIR!

Aliekber Pektaş
Benim Oy'um, HAYIR! Çünkü ülkemizin bekası, halklarımızın ekonomik refahı, toplumsal güçlerimizin kendilerini inandıkları gibi, mensup oldukları etnik kimliğinin gereklerini yerine getirerek yaşamaları, dillerini konuşmaları için, benim Oy'um, HAYIR!
Farklı inanç topluluklarının kendilerini ifade etmeleri, inandıkları gibi yaşamaları, inançlarının gereğini özgürce yerine getirebilmeleri için, benim Oy'um, HAYIR!
Emekçilerin, emeklerinin karşılığını almaları, bulundukları iş alanlarında sendikal haklarını elde ederek, özgürce üretim yapabilmeleri için, benim Oy'um, HAYIR!
Laik bir ortamda, herkesin, inanan veya inanmayan, farklı inançlara sahip olan toplumsal güçlerimizin hayat tarzlarına karışılmadan, rahatça yaşayabilmeleri için, benin Oy'um, HAYIR!
Kadınların cinsel ayrımcılığa uğramaması, erkek egemen toplum tarafından, 'horlanmaması' ve cinayetlere uğrayarak katledilmemeleri için, benim Oy'um, HAYIR!
Eğitimin evrensel ölçekte olduğu gibi, bilimsel, özgür ve yarışabildikleri bir ortamın yaratılması ve sadece parası olanın değil, tüm eğitime ihtiyacı olan çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimlerini alabildikleri bir ülke yaratabilmek için, benim Oy'um, HAYIR!
Bilimsel Üniversite kürsüleri, bilimsel akademik kariyer edinenlerin önlerinin açılması, beyin göçünün engellenmesi ve akademisyenlerin tutuklanmadığı ve haksızlığa uğramadığı bir ülke yaratmak için, benim Oy'um, HAYIR!
Gazetecilerin özgürce görevlerinin icra etmeleri, halklarımıza, yerküredeki yaşayan insanlığa doğru haber aktarmalarının önünün açılması için, benim Oy'um, HAYIR!
Hayvanlara saygı duymayan, insanlara da, saygılı davranmaz, hayvanlara saygılı davranmak ve haklarının korunması için, benim Oy'um, HAYIR!
Kamu mallarının talanının engellenmesi, rüşvet, kamu ihalelerine fesat karıştırma ve ülkemizin kaynaklarının soyulmasının engellenmesi için, benim Oy'um, HAYIR!
Ülkemiz topraklarını nükleer santrallere açarak, derelerimizi, vadilerimizi kirletmektedirler. Nükleer Santral ve HES Hidra Elektrik Santralleriyle kirlenmesini engellemek için, benim 'Oy'um, HAYIR!
Açık hava müzesi konumunda olan ülkemizin, ormanlarının, yeşil vadilerinin, kıyılarının yağmalanıp, talan edilmesini engellemek için, benim Oy'um, HAYIR!
Demokrasiye bir türlü bağışıklığı olmayan ülkemizin, tek adam diktatörlüğü tarafından açık faşist diktatörlüğe doğru yol almasını engellemek için, benim Oy'um, HAYIR!
TBMM Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin, itibarı yerle bir olmuştur. Türkiye halklarını temsiliyet ten uzak sadece, Sarayın diktatörlük arzularını tatmin etmeye yönelik faaliyetlerin engellenmesi için, benim Oy'um, HAYIR!
Kendi oy aldıkları insanlara, kendi varlıklarına, 'ihanet eden' bir Parlamentoya ve üyelerine ders vermek için, benim Oy'um, HAYIR!
En önemlisi, komşu ülkelerinin iç işlerine müdahale ederek, asker TSK Türk Silahlı Kuvvetlerini göndererek, işgal güçleri gibi davranmayı engellemek için, benim Oy'um, HAYIR!
Coğrafyamızda bölgesel savaşın önüne geçmek için, benim Oy'um, HAYIR!
Her fırsatta, 'eeyyy Batı, eeyyy Esed, Rusya' söylemini dilinden düşürmeyen ama bütün çabaları, Esad, Kaddafi, Saddam olmak yolunda ilerleyen bir diktatör heveslisini engellemek için, benim Oy'um, HAYIR!
Anayasa referandumunda Oy'um, HAYIR olacaktır! Şimdi soruyorum, ya sizin Oy'unuz?
Benimle birlikte, HAYIR demeye var mısınız?
Aliekber Pektaş
23 Ocak 2017

Yol TV

Yol Club

Yazarlar


IMAGE

Asure ve Laiklik
Salı, 25 Ekim 2016
Turan Eser Ankara...
IMAGE

Reina katliamını lanetliyorum
Pazar, 01 Ocak 2017
Ali Kenanoğlu...
IMAGE

Benim Oy'um, HAYIR!
Salı, 24 Ocak 2017
Aliekber...
IMAGE

Saraç'tan suç duyurusu çağrısı
Cuma, 03 Nisan 2015
Nejdet Saraç...
IMAGE

Türkiye’de Alevi olmak
Perşembe, 13 Mart 2014
Ercan Geçmez...
IMAGE

AKP Halka Hesap Verecek
Salı, 05 May 2015
GÜLBEY KÖSEOGLU...
IMAGE

Xızır Orucu
Perşembe, 16 Şubat 2017
Ali Rıza Ulucan...
IMAGE

ADOLF TAYYİP ERDOĞAN KÖLNDE ÇOK MUTSUZDU
Pazar, 25 May 2014
Alaattin Şahan...
IMAGE

Biz Berkin'iz. Ağlama ulan, ses ver!
Perşembe, 13 Mart 2014
Ece Temelkuran...
IMAGE

Kapanmayacak Bir Yara
Cuma, 04 Temmuz 2014
Murat Meriç...

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2014. All Rights Reserved.