• İslam-Alevi İnanç Toplumu (IAGÖ) ve ilgili organlarına!

  İslam-Alevi İnanç Toplumu (IAGÖ) ve ilgili organlarına!

 • Ortak güç oluşturmayı çok önemsiyoruz!

  Ortak güç oluşturmayı çok önemsiyoruz!

 • Reina katliamını nefretle kınıyoruz!

  Reina katliamını nefretle kınıyoruz!

 • Hızır hepimizin yar ve yoldaşı olsun!

  Hızır hepimizin yar ve yoldaşı olsun!

 • Alevi Medyası susturulmaya çalışılıyor!

  Alevi Medyası susturulmaya çalışılıyor!

ADOLF TAYYİP ERDOĞAN KÖLNDE ÇOK MUTSUZDU

Alaattin Şahan

Mutluluğunu başkalarının mağduriyeti üzerine kuranlar ne kimseleri mutlu edebilirler, nede onların mutlu olmasını isterler. 

Bir Başbakan (Çalan) düşünün varlığını sadece ve sadece çevresine Devletin imkanlarını sunup, kıyak ve olanaklarından yararlandırdığı insanlardan aldığı Aslan payından sürdürüyorsa. Bu insan aldığı bu komisyonlardan milyarlarca yabancı para bazında servete ulaşıyorsa(Ayakkabı kutularına ve evlere sığmayan milyon Euro ve Dolarlar ) işte o adamdan halka hiç bir hayır gelmez ve o kimseye acımaz. O artık sınıf atlamış ve her türlü kendinden öncekileri aratacak duruma gelmiştir.

Eğemenler ve onların piyonu iktidarlar sömürülerini toplumu bir birine düşürüp dikkatleri başka yerlere çekerek sürdürürler. Tayyip’de en büyük silah olarak mezhep ve milliyet istisnalığını kullanma yolunu seçti.

Evet değerli dostlar, Tayyip yezidi de derin bir ABD projesinin CHP destekli ürünü olarak yıllar önce toplumun karşısına çıkarıldı. Mağduriyeti ustaca bahane edilerek halkımıza bir kez daha yutturulan bu projenin baş figüranı bu gün bir Kral edasına büründü. 
Evdeki hesap çarşıya genellikle uymadığı tekerlemesine uygun olarak da Tayyip bu gün Emperyalist ağababalarına da ters düşmeyi göze alacak kadar kişisel hırs ve Ebusufyancı düşüncesini fırsat elindeyken uygulama yolunu seçti.

O kadar cahil bir özgüven içine girdi ki, Cumhurbaşkanı olup tek adamlığa soyunuyor. Bu konuda eleştirdiği Mustafa Keserin dönemini tersten İslamcı tek adam dönemi olarak yaşamayı hedefliyor. Cumhurbaşkanlığını garantiye almak için Köln’e gelip Avrupa’da yaşayan 20 000 kişiye yalan ve yanlışlarla dolu bilinen konuşmasını yaptı. Bilinen diyoruz çünkü şimdiye kadar doğru bir şey söylediğine şahit olunmadı. Evet. Dünyada bu kadar gerçek dışı ve çok sıradan konuşan bir başbakan ilk defa Türkiye’ye nasip olmuştur herhalde.
Avrupa’da da ipi pazara çıkmış olan Erdoğan yine palavra ve düşmanca konuşmak için geldiği Almanya’da yaklaşık 150 000 kişi tarafından protesto edildi.

Başta Aleviler ve Sosyalistlerin katıldığı Erdoğan muhaliflerinin Protesto yürüyüşü gelmiş geçmiş zamanların Almanya’daki en kalabalık Göçmen yürüyüşü oldu.

Evet geçtiğimiz günlerde Erdoğan tarafından küçümsenerek hakarete maruz kalan yurt dışında yaşayan Aleviler, ciddi bir kalabalık ve yürüyüş malzemesi ile Erdoğan’ı bir kere daha mağlup ettiler.

Bir Avuç dediği insanlar 150 000 olarak bir araya gelip Erdoğan’ı bir kere daha yalancı çıkardılar. Diğer yandan bu kalabalık Yurt dışında da Erdoğan’a, onunun hükümetine ve yaptırımlarına karşı bir muhalefetin olduğunu açıkça gösteriyor. Bu kalabalık aynı zamanda siyasi donanımlı olma bakımından Erdoğan’ın bütün icraatlarını teşhir edecektir.

Şimdi sırada AKP’nin hızla şeriata doğru götürdüğü ülkede tüm muhaliflerin bir araya gelerek bu diktatöre dur demeleri var. Türkiye ye 21. yy da bu iktidar hiç yakışmamaktadır. Bu ortaçağ karanlığına gitmekten kurtulmanın yollarından biride Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinin engellenmesidir.

Köln’e gidiş gelişimiz 48 saat sürdü ama biz Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu bileşenleri olarak mutluyuz. Mutluyuz çünkü Adolf Recep Tayyibe bundan sonraki süreçte de muhalefet olmaya devam edeceğiz. Ta ki Bağımsız Demokratik bir Türkiye yaratılıncaya kadarda mücadelemizi sürdüreceğiz.
Alaattin Şahan
25.05.2013

Yol TV

Yol Club

Yazarlar


IMAGE

Asure ve Laiklik
Salı, 25 Ekim 2016
Turan Eser Ankara...
IMAGE

Reina katliamını lanetliyorum
Pazar, 01 Ocak 2017
Ali Kenanoğlu...
IMAGE

Benim Oy'um, HAYIR!
Salı, 24 Ocak 2017
Aliekber...
IMAGE

Saraç'tan suç duyurusu çağrısı
Cuma, 03 Nisan 2015
Nejdet Saraç...
IMAGE

Türkiye’de Alevi olmak
Perşembe, 13 Mart 2014
Ercan Geçmez...
IMAGE

AKP Halka Hesap Verecek
Salı, 05 May 2015
GÜLBEY KÖSEOGLU...
IMAGE

Xızır Orucu
Perşembe, 16 Şubat 2017
Ali Rıza Ulucan...
IMAGE

ADOLF TAYYİP ERDOĞAN KÖLNDE ÇOK MUTSUZDU
Pazar, 25 May 2014
Alaattin Şahan...
IMAGE

Biz Berkin'iz. Ağlama ulan, ses ver!
Perşembe, 13 Mart 2014
Ece Temelkuran...
IMAGE

Kapanmayacak Bir Yara
Cuma, 04 Temmuz 2014
Murat Meriç...

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2014. All Rights Reserved.