• İslam-Alevi İnanç Toplumu (IAGÖ) ve ilgili organlarına!

  İslam-Alevi İnanç Toplumu (IAGÖ) ve ilgili organlarına!

 • Ortak güç oluşturmayı çok önemsiyoruz!

  Ortak güç oluşturmayı çok önemsiyoruz!

 • Reina katliamını nefretle kınıyoruz!

  Reina katliamını nefretle kınıyoruz!

 • Hızır hepimizin yar ve yoldaşı olsun!

  Hızır hepimizin yar ve yoldaşı olsun!

 • Alevi Medyası susturulmaya çalışılıyor!

  Alevi Medyası susturulmaya çalışılıyor!

Ah Şu Çocuklar!

Gülbey Köseoglu

Ah şu çocuklar yok mu? Yaramaz çocuklar, neden gidip çocuk parkında oynamazlar, ille de yaramazlık yapacaklar! Gene evlere çarpı işareti yapmışlar, gene Alevi evlerine yazılar yazmışlar. Alevilere ölüm, Alevileri yakın. Bu kez Aydın Didim’de Hisar ve Mavişehir Mahallelerinde.

Adıyaman’da gerçekleşen Alevi evlerinin işaretlenmesine ilişkin, Vali ve İçişleri Bakanı’nın açıklamaları “çocukların yapmış olabilecekleri’’  yönündeydi. Olayın üzerinden aylar geçmesine rağmen, ciddi bir araştırma ve soruşturma sonucu ortaya çıkarılıp gerçek ve inandırıcı bir açıklama yapılmadı.

Gerçek anlamda bir soruşturma yapılmadığı gibi, olayın bilinçli bir şekilde çarpıtılması, Şeyhülislam; ecdatlarının izinden giden gerici, yobaz güruhu cesaretlendirdi. Cesaretin de ötesinde Alevi öldürerek cennetle nasiplenmek hevesini artırmış olmalı ki;  Hatay, İzmir, Gaziantep ve Erzincan’ın arkasından Didim’de benzeri eylemler gerçekleştirildi.

Hayati tehlikesi söz konusu olan Aleviler olunca, her zaman olduğu gibi, tabi ki AKP Hükümeti yetkililerin de gayri ciddi ve basit bir açıklamaları olacaktır, diye düşünüyorum. Açıktan ayrımcılık yapıldığı yetmiyormuş gibi, özellikle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Alevilere yönelik, kin ve nefret dolu saldırıları durmaksızın devam ederken; aksi bir düşünce ileri sürmek, ciddi bir açıklama beklentisine kapılmak, aklı başında bir insandan beklenilemez.

34 yıl önce (1978) Maraş’ta, Alevi evleri işaretlenerek, Alevilerin katliamının tezghlanması ve akıl almaz yöntemlerle, yüzlerce Alevinin katledilmesinin sonucu ortada. 34 yıl önce yaşanan Maraş katliamının ardından, katliamın gerçek failleri hala ortaya çıkarılmamış; hatta sorumlu olduğu bilinen kimi alçaklara devletin önemli mevkilerinde görev verilerek ödüllendirilmişlerdir.

Yöntem farklı ama sonuç hep; Alevilerin katledilmiş oldukları sayısız katliamlar var. Alevilerin katledilmelerinin gerekçeleri, her defasında farklı olsa da; gerçek anlamda Alevilerin katli vacip, malları helaldir, zihniyetiyle yetiştirilmiş ve yetiştirilmeye devam eden anlayışın kendisindedir. Bu durumda, diğerlerinde olduğu gibi, Didim’de de Alevi evlerinin işaretlenmesini anlamak hiçte zor olmasa gerek. Didim’de de ‘’Çocuklar yapmış olabilir!’’ Bence en kolay ve bu hükümete yakışır en uygun açıklama olur. Nasıl olsa Aleviler katliamlara alışık; yeter ki Alevi öldüren caniler ve Alevilerin öldürülmesine yardım, yataklık ve teşvik edenler cennetlik olsunlar.

Sevgiyle kalın, hoşçakalın

05.05.2012 St. Pölten

Yol TV

Yol Club

Yazarlar


IMAGE

Asure ve Laiklik
Salı, 25 Ekim 2016
Turan Eser Ankara...
IMAGE

Reina katliamını lanetliyorum
Pazar, 01 Ocak 2017
Ali Kenanoğlu...
IMAGE

Benim Oy'um, HAYIR!
Salı, 24 Ocak 2017
Aliekber...
IMAGE

Saraç'tan suç duyurusu çağrısı
Cuma, 03 Nisan 2015
Nejdet Saraç...
IMAGE

Türkiye’de Alevi olmak
Perşembe, 13 Mart 2014
Ercan Geçmez...
IMAGE

AKP Halka Hesap Verecek
Salı, 05 May 2015
GÜLBEY KÖSEOGLU...
IMAGE

Xızır Orucu
Perşembe, 16 Şubat 2017
Ali Rıza Ulucan...
IMAGE

ADOLF TAYYİP ERDOĞAN KÖLNDE ÇOK MUTSUZDU
Pazar, 25 May 2014
Alaattin Şahan...
IMAGE

Biz Berkin'iz. Ağlama ulan, ses ver!
Perşembe, 13 Mart 2014
Ece Temelkuran...
IMAGE

Kapanmayacak Bir Yara
Cuma, 04 Temmuz 2014
Murat Meriç...

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2014. All Rights Reserved.