• İslam-Alevi İnanç Toplumu (IAGÖ) ve ilgili organlarına!

  İslam-Alevi İnanç Toplumu (IAGÖ) ve ilgili organlarına!

 • Ortak güç oluşturmayı çok önemsiyoruz!

  Ortak güç oluşturmayı çok önemsiyoruz!

 • Reina katliamını nefretle kınıyoruz!

  Reina katliamını nefretle kınıyoruz!

 • Hızır hepimizin yar ve yoldaşı olsun!

  Hızır hepimizin yar ve yoldaşı olsun!

 • Alevi Medyası susturulmaya çalışılıyor!

  Alevi Medyası susturulmaya çalışılıyor!

İslam-Alevi İnanç Toplumu (IAGÖ) ve ilgili organlarına!

Turakİslam-Alevi İnanç Toplumu (IAGÖ) ve ilgili organlarına!

Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu Yönetim Kurulu olarak, 16.11.2018 tarihinde gönderdiğiniz ikinci ÇAY İÇME davetiniz' elimize ulaştı. Bu nazik davetinizden dolayı teşekkür ederiz.

Tekrar belirtmek isteriz ki bu dilek, temenni ve çağrınızı sosyal medya üzerinden değil de direk AABF'ye göndermiş olsaydınız daha memnun olurduk ve samimiyetinizi daha içten karşılardık.

Sizlere göndermiş olduğumuz ilk cevabımızda görüşme şartlarımızı açık olarak dile getirmiştik! Anlaşılan, geçmişten bugüne kadar yaşanan karşılıklı medyasal tartışmaları; 21.01.2011 tarihinde Viyana Savcılık Makamı (Staatsanwaltschaft Wien) ve Eyalet Anayasa Koruma ve Terörle Mücadele Kurumu'na (Landesamt für Verfassungsschutz und Terrorismusbekâmpfung Wien) yaptığınız 'AABF Bileşenleri ve onların yöneticilerine karşı 'Terör Örgütü' iftirası (Belgeli) ve en son 04.10.2018 tarihinde AABF'ye bağlı derneklerimizin, dernek lokallerinde Alevi ritüllerini gerçekleştirdikleri için, Alevi Kültür Merkezleri'mizin kapatılması talebiniz (Belgeli) ile eşdeğerde görüyorsunuz. Bunun takdirini vicdanınıza ve değerli canlarımıza bırakıyoruz.

AABF 11. Dönem Yönetim Kurulu olarak siz 'İslam Alevi İnanç Toplumu' ile geçmişte olduğu gibi sosyal medya ve benzeri alanlarda karşılıklı yapılan tartışmalara girmek istemiyoruz. Bu anlamda bu size verdiğimiz son yanıttır.

Sizler 2015 İslam Kanunu çerçevesinde 'Islamische Alevitische Glaubensgemeinschaft — IAGÖ' İslam'ın bir mezhebi olarak tanınmış bir kurumsunuz, bu anlamda seçtiğiniz yolu size bırakıyoruz, çalışmalarınızda yolunuz açık olsun.

Eğer davetinizde samimi iseniz Alevilerin, birlik ve beraberliğini savunuyorsanız; Avusturya Din İşleri Dairesi'ne AABF'ye bağlı derneklerin kapatılması yönünde yaptığınız şikayet dilekçesini geri çekersiniz. AABF'nin; Aleviliği kendine özgü ve 2015 İslam Yasası çerçevesine sığmayan bir inanç olduğunu, İslam Alevi anlayışından farklı bir inanç olduğunu vurgulayan bir dilekçe yazıp bunu Avusturya Din İşleri Dairesi'le (Kultusamt) ve bizimle paylaşırsanız. Böylelikle Aleviler arasındaki birlik ve beraberliğin sağlanmasında, aramızda oluşan bu sorunların kalkmasına katkınız olmuş olacaktır. İşte o zaman sizleri 40 yıl hatrı olan bir kahve içmek için mihmanımız olmaya çağırırız.

Muhabetlerimizle

Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu adına

Genel BaşkanÖzgür Turak   Viyana, 23.11.2018

Bank Verbindung SimmeringerhauptstraBe 181 Bank Austria 1110 Wien österreich AT201200000687109207 Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. BIC:BKAUATWWXXX ZVR:081181190

Yol TV

Yol Club

Yazarlar


IMAGE

Asure ve Laiklik
Salı, 25 Ekim 2016
Turan Eser Ankara...
IMAGE

Reina katliamını lanetliyorum
Pazar, 01 Ocak 2017
Ali Kenanoğlu...
IMAGE

Benim Oy'um, HAYIR!
Salı, 24 Ocak 2017
Aliekber...
IMAGE

Saraç'tan suç duyurusu çağrısı
Cuma, 03 Nisan 2015
Nejdet Saraç...
IMAGE

Türkiye’de Alevi olmak
Perşembe, 13 Mart 2014
Ercan Geçmez...
IMAGE

AKP Halka Hesap Verecek
Salı, 05 May 2015
GÜLBEY KÖSEOGLU...
IMAGE

Xızır Orucu
Perşembe, 16 Şubat 2017
Ali Rıza Ulucan...
IMAGE

ADOLF TAYYİP ERDOĞAN KÖLNDE ÇOK MUTSUZDU
Pazar, 25 May 2014
Alaattin Şahan...
IMAGE

Biz Berkin'iz. Ağlama ulan, ses ver!
Perşembe, 13 Mart 2014
Ece Temelkuran...
IMAGE

Kapanmayacak Bir Yara
Cuma, 04 Temmuz 2014
Murat Meriç...

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2014. All Rights Reserved.