• Ortak güç oluşturmayı çok önemsiyoruz!

  Ortak güç oluşturmayı çok önemsiyoruz!

 • Reina katliamını nefretle kınıyoruz!

  Reina katliamını nefretle kınıyoruz!

 • Hızır hepimizin yar ve yoldaşı olsun!

  Hızır hepimizin yar ve yoldaşı olsun!

 • Alevi Medyası susturulmaya çalışılıyor!

  Alevi Medyası susturulmaya çalışılıyor!

 • GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR CANLAR

  GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR CANLAR

ALEVİLİK HAKTIR VE ALEVİLİK KENDİNE ÖZGÜ BİR İNANÇTIR!

AVUSTURYA DA ALEVİ DERNEKLERİNİ KAPATIRMAK İÇİN ŞİKÂYET ARZUHALLERİ!

Avusturya: Federal sosyal bir hukuk devletidir ve bildiğim kadarıyla Avusturya polisi kanunlara uyumlu çalışır ve çalışmak zorundadır. Avusturya polisinin kanunları uygularken bazı akıl hocalarına gereksinim duyacak kadar aciz olduğunu da sanmıyorum.

Eskiden köylerimizde, hemen

hemen herkesin kapısında bir köpeği olurdu ve bazıları köpeklerini zincirle evlerinin girişine bağlarlardı. Aslında çok mülayim olan bu köpek, zincire vurulduktan sonra, olur olmaz şeye karşı adeta parçalamak istercesine saldırganlaşırdı.

Avusturya’da yaşayan ve Alevilerin başına bela olan bir çete de tıpkı yukarıda ki örnekte olduğu gibi; Avusturya da yeni çıkan İslam kanunu içinde İslam’ın bir mezhebi olarak tanınmayı bin bir sahtekârlıkla, hırsızlıkla elde etiler. Ve bu kanun yürürlüğe girer girmez de, bu çete elemanları; Ertürk Maral, Şahin Sarı ve Cengiz Duran çıkarılan bu yeni İslam kanuna dayanarak, Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonuna bağlı olan ve olmayan tüm Alevi derneklerini kapattırmak için; dernekler masası polisine, ‘‘Bu Alevi derneklerini neden kapatmıyorsunuz?’’ diye şikâyet dilekçeleri gönderiyorlar. Polisten daha fazla polis rolüne soyunmuşlar. Bu çete polise, Kultusamt ‘a akıl hocalığı yapmağa kalkışıyor. Ve bizleri, Aleviliğin kendine özgü bir inanç olarak tanınması için yıllardır mücadele eden Alevi kurumlarını yok etmek ve yok sayan ve yok etmek isteyen zihniyetlere hizmet etmekte sınır tanımıyorlar. Bu adamlar bu ülkede bizleri sürekli şikâyet ve gammazlamaya devam ediyorlar.

Bu son yapmış oldukları şikâyetleriyle birlikte bizi 4. kez şikâyet ettiler:

1. ‘’Genel Başkan ve İnanç Kurumu Başkanı Viyana AKM üyeliğinden ihraç edildi ve dolayısıyla AABF’de imza yetkileri kalmamıştır, bu anlamda Alevi inancının tanınması için yapmış oldukları başvuru geçersizdir.’’ Şeklinde oldu.

2. ‘’Viyana AKB; Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu üyeliğinden ayrılmıştır, AABF’nin başvurusu değerlendirilmesinde dikkate alınsın.’’ Şeklinde oldu.

3. Avusturya Anayasasını Koruma Teşkilatı’na şikayet ettiler. ‘’Avusturya Alevi Birlikleri Federasyonu diğer sol, devrimci demokratik örgütlerle ilişki içerisindedir, etkinliklerine katılmaktalar, birlikte etkinlikler düzenlemekteler ve o örgütler terör örgütleridir, dolayısıyla AABF ve bileşenleri de terörist örgütlerdir.’’ Şeklinde oldu.

4. Bu son ve Alevi kurumlarının kapatılması için, dernekler masasına yapmış oldukları şikâyetleridir.

Görünen o ki şikâyet etmeye de devam edecekler! Ve bunu kötü bir hastalık ve alışkanlık haline getirdiler ki, şikâyet etmeden geri durmayacaklar.

Bizim de sabrımızın bir sınırı var! Artık, Aleviler bu çeteye dur demeleri ve bu çeteye anlayacakları dilden yanıt vermeleri bir zorunluluk olarak kendini dayatmıştır! Yolumuzun ve inancımızın gerekleri yerine getirilmelidir. Bu çete Alevilerin arasına düşmanlık tohumları ekiyor ve zehir saçıyor. Düşmanca tavırlarının ardı arkası kesilmiyor ve kesilmeyecek gibi de görünüyor!

Yolumuzun Uluları ve Pirlerimizin bu işe bir an önce el atmaları gereklilikten daha çok; artık bir zorunluluktur.

Bu alçaklığı ve düşmanlığı ortadan kaldıracak ve gelecek nesillerimiz arasına, onarılması mümkün olmayacak kalıcı yaralar ve izler bırakacaktır. İnsanlarımızı birbirine düşürecek, düşmanlığı ve ebedi ayrılıklar zehrini, kalıcı bir şekilde Alevilerin arasına ekecek olan bu sinsi, bir o kadar da hain davranış ve hareketlerin son bulmasının yollarını, toplum olarak aklımızı ve mantığımızı kullanarak mutlaka yaratmaktan ve bulmaktan başka yol ve çare kalmamıştır. Yani bıçak kemiğe dayanmıştır!’ Böyle bir davranış, böyle bir hareket Alevi inancına terstir ve tabiri ise düşkünlüktür. Aleviler bugüne değin sorunlarını kendi Erkanlarında çözmüşlerdir. Bu çetenin yaptıkları ve yapacakları toplumsal bir sorun olarak kangrene dönüşmüştür! Şayet tedavi edilmez ise kansere yani ölümcül bir hastalığa dönüşecektir!

Hemen şimdi, acilen bir çözüm bulunmaz ise Alevi Toplumunu büyük ve telafisi mümkün olmayan zararlarla ve zorluklarla karşı karşıya bırakacak ve tedavisi oldukça zor ve külfetli, acılı ve sancılı olacaktır. Yolumuzun, inancımızın aydınlık yarınları için gereken yapılmalıdır. Bu anlamda, yol erenlerini görevlerini yapmaları için sabırla bekliyoruz. Yoksa her şey çok geç olacaktır. Aleviler ve bu güzel inanç bunları hak etmiyor. Kendimize, inancımıza, yolumuza hiç mi hiç yakışmıyor! Bu yazıyı yazmaktan dahi esef duyuyoruz. Ancak inancımızın gerekleri yerine getirilecektir, diye düşünüyor ve inanıyoruz.

ALEVİLİK HAKTIR!

ALEVLİK VARDIR!

ALEVİLİK KENDİNE ÖZGÜ BİR İNANÇTIR!

Federasyon ve ona bağlı derneklerimizin isteği; Avusturya da var olan ve tanınan diğer tüm inançlar gibi; ‘kendi başımıza tanınmak, inancımızı yaşamak ve yaşatmak istiyoruz! Bu gayet doğal insani ve evrensel bir insan hakkıdır. Bu isteğin kime ve kimlere bir zararı olur? Anlayan var ise beri gelsin!.. Ve Aleviler bunu Avusturya devletinden istiyorlar ve bunun için de, bu ülkede var olan hukuk kuralları içinde mücadele ediyorlar, Kendilerini İslam Alevi mezhebi olarak tanıtan ve tanınan çeteden bir şey istemiyoruz! Siz neden ve niçin bu denli hayasızca, pervasızca saldırganlaşıyorsunuz! Hedefiniz nedir? Nereye varmak istiyorsunuz? Alevileri Osmanlı yok edemedi! Yoksa siz mi bu görevi devir aldınız?

Yaşanan olayları bilen ve bu soruları sormayan var mı? Var ise insan mı?

BU ÇETEYE NE OLUYOR? BİZDEN NE İSTİYORLAR? BİZE DÜŞMANLIKLARI, KİN VE GAREZLERİ NEDİR? ALEVİLER, KIZILBAŞLAR VE BU İNANCA, BU YOLA GÖNÜL VERENLERE NEDEN VE NİÇİN BU DENLİ HARARETLE, KİN VE NEFRETLE SALDIRIYORLAR?

Avusturya; federal, demokratik ve sosyal bir hukuk devletidir. Bu ülkenin sizin gibi ispiyoncuların akıl hocalığına gereksinimi ve ihtiyacı olduğunu sanmıyorum! Kendinizi ele güne rezil rüsva etmeyin!

Bu inanç sizin gibi ihanetçiler ile çok mu çok karşılaştı. Hepsi de lanetle yâd ediliyorlar. Gelin siz bu lanetlilerden olmayın! Bu inanca hainlik yapanların sonları çok kötü olmuştur. Acıyla, hüsranla ve sürünerek aramızdan ayrılmışlardır. Bu yaptığınızın; Alevilikle, inançla ve insanlıkla ve ahlakla alakası ve ilişkisi yoktur.

Öğretimizde; bu toplumun fertlerine ve bu inançta olanlara, kin, garez, ispiyonculuk, nefret ve hele hele devlet kurumlarına ispiyonlamak yoktur. Senin gibi düşünmüyor veya senin gibi inanamıyor, diye bir başkasını yok saymak ve şikâyet etmek, kapattırmak, yasaklatmak kesinlikle yoktur. Geldiğimiz coğrafyada biz Aleviler olarak zaten bu zulmü yaşıyoruz! Bakın kan ve gözyaşı dinmiyor! Aleviler o coğrafyada yeni katliamlara ve sürgünlere zorlanıyor. Alevi yerleşim alanlarına Işid canavarları dolduruluyor! Işid belası Alevi kanı dökmek için sabırsızlanıyor. Siz ise uğraşacak birilerini arıyor ve bula bula bizi mi buluyorsunuz?

Aklın yolu birdir! Buradan acizane bir çağrı da bulunuyorum: Tüm yol Erenlerine ve Yol önderlerine sesleniyorum… Bu sorunu çözmenin zamanı gelmedi mi? Yoksa birileri yeni bir Alevilik mi keşfetti bizim haberimiz mi yok?

HIZIR CÜMLEMİZİ KÖTÜLÜKLERDEN KORUSUN!

Muhittin Efe / 24 Nisan 2016

Aleviten.com'dan Not: İBRET BELGESİ olan şikâyet arzuhallerini de buraya ekleyeceğiz.

Yol TV

Yol Club

Yazarlar


IMAGE

Asure ve Laiklik
Salı, 25 Ekim 2016
Turan Eser Ankara...
IMAGE

Reina katliamını lanetliyorum
Pazar, 01 Ocak 2017
Ali Kenanoğlu...
IMAGE

Benim Oy'um, HAYIR!
Salı, 24 Ocak 2017
Aliekber...
IMAGE

Saraç'tan suç duyurusu çağrısı
Cuma, 03 Nisan 2015
Nejdet Saraç...
IMAGE

Türkiye’de Alevi olmak
Perşembe, 13 Mart 2014
Ercan Geçmez...
IMAGE

AKP Halka Hesap Verecek
Salı, 05 May 2015
GÜLBEY KÖSEOGLU...
IMAGE

Xızır Orucu
Perşembe, 16 Şubat 2017
Ali Rıza Ulucan...
IMAGE

ADOLF TAYYİP ERDOĞAN KÖLNDE ÇOK MUTSUZDU
Pazar, 25 May 2014
Alaattin Şahan...
IMAGE

Biz Berkin'iz. Ağlama ulan, ses ver!
Perşembe, 13 Mart 2014
Ece Temelkuran...
IMAGE

Kapanmayacak Bir Yara
Cuma, 04 Temmuz 2014
Murat Meriç...

Link1 | Link2 | Link3

Copyright © 2014. All Rights Reserved.